wróć do Produkty

BIAWAR Pellux Compact

 

Kocioł Pellux Compact to przede wszystkim połączenie nowatorskich rozwiązań technologicznych z nowoczesnym i eleganckim designem. Za pracę kotła odpowiada nowoczesny mikroprocesorowy sterownik oparty na algorytmie Fuzzy Logic II zapewniający precyzyjne dozowanie paliwa i powietrza, wysoką sprawność procesu spalania, modulację mocy urządzenia w zależności od zapotrzebowania na ciepło oraz sterowanie całym systemem grzewczym. Kocioł jest praktycznie bezobsługowy dzięki zastosowaniu systemów automatycznego czyszczenia rusztu palnika i wymiennika kotła. Ponadto Pellux Compact automatycznie inicjuje zapłon i wygasza się po uzyskaniu zadanych parametrów pracy. Obsługa kotła została zminimalizowana do kontroli i ewentualnego uzupełniania ilości paliwa (peletu) w zasobniku oraz opróżniania popiołu z szuflady (co kilka tygodni). W połączeniu z dedykowanym podajnikiem i zasobnikiem peletu (PP10 + ZP200) otrzymujemy idealnie dopasowany zestaw, który jest w stanie zapewnić komfort cieplny oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

BIAWAR Pellux 200 Touch

 

Pellux 200 Touch to czysty, bezpieczny i niemal bezobsługowy system grzewczy z kotłem na pelet. Nowoczesny kocioł Pellux 200 Touch wyróżnia się niezwykle bogatym wyposażeniem standardowym, gwarantującym komfort użytkowania. W skład zestawu, obok kotła Pellux 200 Touch, wchodzą również palnik peletowy PBMAX, system podający paliwo oraz zasobnik peletu o pojemności 300 lub 500 litrów. Decydując się na ten zestaw można zapomnieć o codziennych wizytach w kotłowni, noszeniu i dorzucaniu paliwa każdego dnia, a także o stałym dozorowaniu pracy kotła. W okresie szczytowego zapotrzebowania na ciepło, jeden pełny zasyp paliwa pozwala na około 7 dni nieprzerwanej pracy. Kolorowy, dotykowy panel obsługowy z wyświetlaczem LCD pozwala na przyjazny dla użytkownika sposób sterować parametrami pracy kotła i instalacji takimi jak temperatura c.w.u., temperatura c.o., harmonogram czasowy i wiele innych.

BIAWAR Pellux 100

 

Kotły Pellux 100​ to w pełni automatyczne urządzenia grzewcze, wyposażone w mikroprocesorowe sterowanie Fuzzy Logic II, przystosowane do spalania ekologicznego paliwa jakim jest pelet drzewny. W połączeniu z dedykowanym palnikiem zrzutkowym PBMAX oraz podajnikiem i zasobnikiem paliwa o poj. 300 lub 500 litrów, otrzymujemy zestaw, który jest w stanie praktycznie bezobsługowo dostarczyć nam niezbędnego ciepła na potrzeby c.o. i c.w.u. Rozwiązanie to zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania bez konieczności wizyty w kotłowni nawet przez tydzień. Konstrukcja kotła oparta została o system kanałów spalinowych (płomieniówek), co w połączeniu z mechanizmem automatycznego czyszczenia wymiennika kotła i rusztu palnika, bardzo zaawansowaną automatyką sterującą oraz układem automatycznego inicjowania zapłonu sprawia, iż urządzenie to jest niemal bezobsługowe. Pellux 100, dzięki możliwości rozbudowy automatyki, może współpracować z wieloma obiegami grzewczymi, zbiornikiem buforowym, instalacją solarną oraz drugim obiegiem c.w.u.

Kotły PELLUX to nowoczesna marka NIBE-BIAWAR – producenta kotłów peletowych i innych rozwiązań grzewczych do domów jedno i wielorodzinnych, zakładów przemysłowych i obiektów usługowych. Oferowane kotły c.o. z podajnikiem praktycznie nie wymagają obsługi, są zautomatyzowane, wygodne i ekonomiczne podczas codziennego użytkowania. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, paliwo jest podawane automatycznie. Podobnie jest w przypadku kontroli procesu spalania oraz sterowania instalacją grzewczą. Dzięki temu komfort użytkowania jest nieporównywalnie większy niż w przypadku innych kotłów na paliwa stałe. Oprócz wygody ważne jest także bezpieczeństwo użytkowania. Kotły PELLUX posiadają automatyczny system czyszczenia wymiennika i rusztu, na którym spala się paliwo, dzięki czemu unikamy strat ciepła i zachowany zostaje najwyższy standard bezpieczeństwa. Kotły peletowe PELLUX łączą w sobie nowoczesną, a zarazem sprawdzoną konstrukcję wymiennika opartą o system kanałów spalinowych wyposażonych w turbulatory, która zapewnia uzyskanie wysokiej sprawności kotła (90 – 92%) oraz zmniejszenie zużycia paliwa w porównaniu do kotłów wyposażonych w tradycyjny wymiennik. Takie rozwiązanie umożliwia zastosowanie systemu automatycznego czyszczenia wymiennika kotła, co pozwala utrzymać na stałym, wysokim poziomie sprawność wymiany ciepła oraz niemal bezobsługowość urządzenia. Dedykowane palniki zrzutkowe z automatycznym zapłonem i wygaszaniem paliwa, mechanizmem czyszczenia rusztu zapewniają niezawodną, w pełni zautomatyzowaną eksploatację, a dzięki możliwościom modulacyjnym mocy palnika (30 – 100%) w połączeniu z odpowiednim algorytmem sterującym, umożliwiają optymalne dostosowanie warunków spalania do bieżącego zapotrzebowania na ciepło. To wszystko w połączeniu ze sterowaniem pogodowym, możliwością zastosowania sondy Lambda, modułem GSM i Wi-Fi oraz szeregiem innych dodatkowych akcesoriów daje olbrzymie możliwości rozbudowy układów centralnego ogrzewania i c.w.u., co od wielu lat spotyka się z uznaniem klientów ceniących sobie wygodę użytkowania i bezobsługowość instalacji c.o.

Ekologiczne kotły i palniki peletowe

zbiorniki oraz podajniki peletu

PROFI-TERM-Renata Lubawa  -  Copyright © 2018  -  wszystkie prawa zastrzeżone

Franciszka Stefczyka 1a/5

51-662 Wrocław

 

 

+48 501 326 834

 

 

biuro@profiwro.com

PROFI-TERM-Renata Lubawa

Produkty:

Jesteśmy specjalistami w ogrzewaniu i instalacjach sanitarnych.
Przemawia za nami doświadczenie i rzetelność.

PROFI-TERM