wróć do Produkty

BIAWAR Pellux Compact

 

Kocioł Pellux Compact to przede wszystkim połączenie nowatorskich rozwiązań technologicznych z nowoczesnym i eleganckim designem. Za pracę kotła odpowiada nowoczesny mikroprocesorowy sterownik oparty na algorytmie Fuzzy Logic II zapewniający precyzyjne dozowanie paliwa i powietrza, wysoką sprawność procesu spalania, modulację mocy urządzenia w zależności od zapotrzebowania na ciepło oraz sterowanie całym systemem grzewczym. Kocioł jest praktycznie bezobsługowy dzięki zastosowaniu systemów automatycznego czyszczenia rusztu palnika i wymiennika kotła. Ponadto Pellux Compact automatycznie inicjuje zapłon i wygasza się po uzyskaniu zadanych parametrów pracy. Obsługa kotła została zminimalizowana do kontroli i ewentualnego uzupełniania ilości paliwa (peletu) w zasobniku oraz opróżniania popiołu z szuflady (co kilka tygodni). W połączeniu z dedykowanym podajnikiem i zasobnikiem peletu (PP10 + ZP200) otrzymujemy idealnie dopasowany zestaw, który jest w stanie zapewnić komfort cieplny oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

BIAWAR Pellux 200 Touch

 

Pellux 200 Touch to czysty, bezpieczny i niemal bezobsługowy system grzewczy z kotłem na pelet. Nowoczesny kocioł Pellux 200 Touch wyróżnia się niezwykle bogatym wyposażeniem standardowym, gwarantującym komfort użytkowania. W skład zestawu, obok kotła Pellux 200 Touch, wchodzą również palnik peletowy PBMAX, system podający paliwo oraz zasobnik peletu o pojemności 300 lub 500 litrów. Decydując się na ten zestaw można zapomnieć o codziennych wizytach w kotłowni, noszeniu i dorzucaniu paliwa każdego dnia, a także o stałym dozorowaniu pracy kotła. W okresie szczytowego zapotrzebowania na ciepło, jeden pełny zasyp paliwa pozwala na około 7 dni nieprzerwanej pracy. Kolorowy, dotykowy panel obsługowy z wyświetlaczem LCD pozwala na przyjazny dla użytkownika sposób sterować parametrami pracy kotła i instalacji takimi jak temperatura c.w.u., temperatura c.o., harmonogram czasowy i wiele innych.

BIAWAR Pellux 100

 

Kotły Pellux 100​ to w pełni automatyczne urządzenia grzewcze, wyposażone w mikroprocesorowe sterowanie Fuzzy Logic II, przystosowane do spalania ekologicznego paliwa jakim jest pelet drzewny. W połączeniu z dedykowanym palnikiem zrzutkowym PBMAX oraz podajnikiem i zasobnikiem paliwa o poj. 300 lub 500 litrów, otrzymujemy zestaw, który jest w stanie praktycznie bezobsługowo dostarczyć nam niezbędnego ciepła na potrzeby c.o. i c.w.u. Rozwiązanie to zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania bez konieczności wizyty w kotłowni nawet przez tydzień. Konstrukcja kotła oparta została o system kanałów spalinowych (płomieniówek), co w połączeniu z mechanizmem automatycznego czyszczenia wymiennika kotła i rusztu palnika, bardzo zaawansowaną automatyką sterującą oraz układem automatycznego inicjowania zapłonu sprawia, iż urządzenie to jest niemal bezobsługowe. Pellux 100, dzięki możliwości rozbudowy automatyki, może współpracować z wieloma obiegami grzewczymi, zbiornikiem buforowym, instalacją solarną oraz drugim obiegiem c.w.u.

Polska firma BIAWAR należąca do Szwedzkiego koncernu NIBE jest wiodącym krajowym producentem kotłów peletowych, gruntowych i powietrznych pomp ciepła, systemów solarnych do produkcji ciepłej wody i wspomagania ogrzewania, ale przede wszystkim urządzeń służących do przygotowania ciepłej wody jak i różnego rodzaju zbiorników buforowych i multiwalentnych do instalacji grzewczych w szerokiej gamie konfiguracji i dostępnych pojemności. Połączenie najwyższej jakości wykonania z niezwykłą dbałością o szczegóły oraz nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne daje możliwość wyboru odpowiedniego urządzenia, które pozwoli zrealizować produkcje ciepłej wody użytkowej jak i centralnego ogrzewania w obiektach o różnej wielkości i przeznaczeniu. Korzystając z wieloletniego doświadczenia koncernu NIBE w produkcji ekologicznych kotłów stałopalnych na pelety i drewno, firma BIAWAR pod koniec 2008 roku rozpoczęła produkcję kotłów centralnego ogrzewania na paliwa stałe i pelety. Poprzedzone to zostało przeniesieniem linii produkcyjnej ze szwedzkiej fabryki NIBE do Polski. Wprowadzono szereg nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, dzięki którym produkowane przez BIAWAR kotły marki Pellux i Optimax znajdują klientów nie tylko w Polsce i Skandynawii, ale w całej Europie.

Ekologiczne kotły i palniki peletowe

zbiorniki oraz podajniki peletu

PROFI-TERM-Renata Lubawa  -  Copyright © 2017  -  wszystkie prawa zastrzeżone

tel: +48 501 326 834

tel: +48 516 648 954

 

e-mail: biuro@profiwro.com

e-mail: profi-term@manifomail.com

PROFI-TERM-Renata Lubawa

Franciszka Stefczyka 1A/5

51-662 Wrocław

Produkty:

Jesteśmy specjalistami w ogrzewaniu i instalacjach sanitarnych
Przemawia za nami doświadczenie i rzetelność

PROFI-TERM